אם יש לכם עסק אתם חייבים לקרוא את זה

נכתב ע”י מערכת 2020

אוהד, בעל פיצריה מצליחה, מצא את עצמו מתמודד עם משבר לא פשוט, כאשר בגלל קצר חשמלי, התנור גרם לדליקה ששרפה את כל מבנה הפיצריה שלו, כולל הריהוט היקר והתכולה. עינת, בעלת מעבדה ביתית לתיקון מחשבים, היתה המומה לגלות שפרצו אליה לעסק וגנבו עשרות מחשבים וטאבלטים יקרי ערך.

ההכנסה מהעסק היא מקור הפרנסה העיקרי שלך (ואולי אף היחיד)? אם כן, ביטוח לעסקים הוא צעד הכרחי עבורך. הביטוח יספק לך, בעל העסק, הגנה מפני סיכונים שונים, חלקם קשורים גם בעובדים ובלקוחות. ביטוח לעסקים מיועד לכל בעל עסק באשר הוא, בין אם מדובר בעסק של עובד יחיד ובין אם מדובר בארגון גדול.

מה כולל ביטוח לעסקים?

הביטוח כולל למעשה שורה של כיסויים שונים שמגנים על נזקים אפשריים לרכוש ולנכסים – הפיזיים והבלתי מוחשיים כאחד – נזקים שעשויים להיגרם לאורך הזמן ובמסגרת ההתנהלות העסקית השוטפת.  הפוליסה היא גמישה, תוכלו לבחור כיסויים שונים כראות עיניכם ובהתאם לצרכים העסקיים שלכם, מה שאומר שתוכלו לרכוש ביטוח שיעניק כיסוי גם למבנה המשרד שלכם, לתכולתו, לנזקים שונים שנגרמים במהלך שינוע חומרים וציוד, ציוד אלקטרוני וכן כיסויים הקשורים בחובות מעסיק.

אתם בוחרים את סוג הפוליסה שמתאימה לכם

בעל עסק שמעוניין לרכוש פוליסת ביטוח יכול לבחור מתוך סוגי פוליסות שונות. למשל, ביטוח 'מטריה למשרד', רלוונטי עבור כל מי שעוסק במקצוע חופשי או מציע ללקוחותיו שירותים. במסגרת הביטוח יינתן כיסוי לנזקים שנגרמים בעקבות שוד או פריצה אל המשרד, או בשל נזקים הקשורים בדליקה. הוא גם מכסה נזקים נוספים הקשורים בהעברת סחורות ובציוד אלקטרוני, ומעניק ראש שקט בכל הקשור ליחסי עובד מעביד שכן הכיסוי כולל גם נזקי גוף ותאונות אישיות.

פוליסת ביטוח 'חבות כללית' תעניק לבעל העסק כיסוי מלא נגד תביעות שונות בישראל ובעולם, הן בגין נזקי גוף והן בגין נזקי רכוש. אם אתם עובדים לא מעט עם קבלנים מומלץ שתרכשו ביטוח עבודות קבלניות, שיעזור לכם להתגונן מפני הסיכונים הנלווים לפרויקטים קבלניים באשר הם.

איך אדע מה הביטוח שהכי מתאים לעסק שלי?

המומלץ ביותר הוא להתייעץ עם חברת ביטוח בעלת ניסיון ומומחיות בתחום הביטוח לעסקים. חברה כזאת תוכל להעניק לך ייעוץ כדי לבטח את תכולת העסק, את המשרד, או כל מרכיב אחר. במהלך הפגישה עם סוכן הביטוח ניתן יהיה לקבוע אילו ביטוחים רלוונטיים יותר, ואילו כיסויים דרושים.

כדאי להתכונן לפגישה עם הסוכן מראש, ולערוך רשימה מסודרת של כל מרכיבי העסק. רשימה זו יכולה לכלול את תכולת המשרד (ציוד אלקטרוני, ריהוט ועוד), את המוצרים המוחשיים (סחורה ומלאי), רכוש הכולל מחסן, שטחי משרדים ו/או רכבי חברה, מצבת עובדים עדכנית ורשימה של כל סיכון אפשרי, החל מסיכונים הקשורים בגורמים חיצוניים (שריפה למשל) או עד לסיכונים בתוך העסק, כמו תביעות של עובדים או תאונות עבודה.

ככל שתהיו ערוכים טוב יותר כך תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים ולשאול כל שאלה בעמוד הזה בכדי לקבל החלטה נכונה באשר לרכישת ביטוח עסקים רלוונטי.

עצמאיים בראש שקט

עבור הרבה אנשים תחום הביטוחים הוא תחום לא ידוע או מבלבל. למרות זאת, חשוב לדעת שביטוח לעסק הוא עניין של חובה ממש, והוא יכול להציל אתכם מאסון כלכלי, על ידי תשלום פוליסה לא גבוהה מידי חודש, שתבטיח לכם ראש שקט וידיעה שאתם מכוסים, לכל מקרה שיהיה.

כמובן, חשוב מאוד להתעמק ולדעת בדיוק מה מכילה הפוליסה שלכם ולוודא שהיא אכן מתאימה לעסק שלכם, וכוללת את כל הסיכונים הקיימים. שימו לב לכך שבמידה ותנאי העסק משתנים, חשוב לעדכן את הפוליסה בכל שינוי שכזה, שינוי במספר העובדים, במבנה או בתכולה.